بیش از 4 میلیارد نفر از اینترنت استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید برند تجاری خود را بسازید، به مشتریان احتمالی دسترسی پیدا کنید و فروش بیشتری داشته باشید، دیگر نمی‌توانید تبلیغات دیجیتال را نادیده بگیرید. اما مراقب باشید، استراتژی‌های بی‌اثری وجود دارد که می‌تواند بودجه تبلیغاتی شما را بسیار کاهش دهد و چیز کمی برای شما باقی بگذارد. با این حال، برای بسیاری از مشاغل، مزایای آن از معایب بیشتر است.

 

مزیت‌های تبلیغات دیجیتال

  • مشتریان شما در اینترنت هستند

آیا کسی را می‌شناسید که از اینترنت استفاده نکند؟ این واقعیت که امروزه بسیاری از افراد از اینترنت استفاده می‌کنند غیر قابل انکار است. پلتفرم‌هایی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین به شما فرصت‌های زیادی می‌دهند تا محصولات یا خدمات خود را در مقابل مشتریان بالقوه قرار دهید. Google Display Network یک غول تبلیغاتی واقعی با بیش از 2 میلیون سایت ناشر است که می‌توانید در آن تبلیغ کنید.

  •  شما می‌توانید به طور موثر مخاطبانتان را هدف قرار دهید

تصور کنید می‌توانید از بهترین مشتری خود عکس بگیرید و صدها بار از او کپی کنید. با داشتن مخاطبان مشابه در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تقریباً می‌توانید این کار را انجام دهید. فیس‌بوک و کانال‌های شبکه‌ای مشابه دارای مجموعه‌ای از اطلاعات جمعیتی هستند که با تبلیغ‌کنندگان به اشتراک می‌گذارند، بنابراین می‌توانید کاربرانی را که به احتمال زیاد محصولات شما را خریداری می‌کنند، جذب کنید.

مشتریان یا مشتریان احتمالی را بر اساس عنوان شغلی در لینکدین، ارتباطات در فیس بوک یا علایق و رفتارها در اینستاگرام هدف قرار دهید. برخلاف رویکرد شبکه گسترده تبلیغات تلویزیونی و رادیویی سنتی، تبلیغات اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که افراد بالقوه مناسب را در زمان مناسب پیدا کنید و تبلیغی را که ممکن است به آن‌ها اهمیت ‌دهند را به آنها نمایش دهید.

  • شما می‌توانید هزینه‌ها را از نزدیک نظارت کنید

شما می‌توانید هزینه زیادی برای یک تبلیغ تلویزیونی 30 ثانیه ای خرج کنید که ممکن است کسی آن را ببیند که ممکن است روزی به چیزی که شما می‌فروشید علاقه‌مند شود. همچنین می‌توانید همان هزینه را برای تبلیغات اینترنتی خرج کنید و تنها زمانی هزینه را پرداخت کنید که افرادی که به محصولات شما علاقه‌مند هستند روی تبلیغ شما کلیک کنند. با تبلیغات دیجیتال، می‌توانید سقف هزینه تعیین کنید و تعداد دفعاتی که یک مشتری بالقوه یک تبلیغ را در یک دوره معین مشاهده می‌کند، محدود کنید.

مزایای تبلیغ در اینترنت

 

  • شما می‌توانید نتایج تبلیغ را ردیابی کنید

تبلیغات دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که نتایج همه کمپین‌های خود را نظارت و پیگیری کنید. می‌توانید بفهمید که چه زمانی یک لید به فروش تبدیل می‌شود؛ در پلتفرمی که تبلیغ در آن نمایش داده می‌شود، تعیین کنید که چه نوع تبلیغاتی برای جمعیت‌شناسی خاص شما بهترین کارایی را دارد. اینترنت با تمام توانایی‌های ردیابی دقیق خود به شما این امکان را می‌دهد که بازده سرمایه‌گذاری بازاریابی خود را اندازه‌گیری کنید.

 

معایب تبلیغات دیجیتال

  • تبلیغات دیجیتال پیچیده است

وقتی صحبت از تبلیغات در اینترنت به میان می‌آید، انتخاب‌های زیادی وجود دارد. می‌توانید تبلیغات جستجو را انتخاب کنید، بنابراین تبلیغات شما زمانی نمایش داده می‌شود که مخاطب هدف فقط به دنبال چیزی است که شما ارائه می‌دهید یا آگهی‌هایی را نمایش می‌دهد که در آن مکان‌هایی که به احتمال زیاد مشتریان احتمالی شما در اینترنت پرسه می‌زنند نمایش داده می‌شوند. حتی تبلیغات همسان وجود دارد که در سایت‌های ناشر نمایش داده می‌شود و به خوبی با هم ترکیب می‌شوند که به نظر می‌رسد اصلاً تبلیغات نیستند. سپس تبلیغات بازاریابی مجدد وجود دارد که شخصی را هدف قرار می‌دهد که از وب سایت شما بازدید کرده است و یک پیام سفارشی در جای دیگری در اینترنت جلوی آنها ظاهر می‌شود.

روش پرداخت را به این انتخاب‌ها اضافه کنید. با تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، وقتی کسی کلیک می‌کند، هزینه پرداخت می‌کنید، اما چقدر حاضرید بپردازید؟ برای آن تبلیغات جستجو، باید عبارات کلیدی جستجو را شناسایی کنید و تصمیم بگیرید که برای هر کلمه چقدر پیشنهاد بدهید. روش‌های گوناگون بسیاری وجود دارد که باید دانش لازم را داشته باشید تا کارآمد باشند.

  • ممکن است اشتباهات گران تمام شوند

از آنجایی که تبلیغات دیجیتال پیچیده است و اشتباه کردن مشاغل نیز غیر معمول نیست، ممکن است هدررفت مالی به بار بیاید. اگر کلمات کلیدی اشتباهی را انتخاب کنید، سقف پیشنهادی را نادیده بگیرید، هدف‌گذاری ناکارآمدی داشته باشید یا یک کمپین را در زمانی که فکر می‌کردید غیرفعال است در حال اجرا بگذارید و … می‌توانید بدون تبدیل حتی یک سرنخ به فروش، مبلغ زیادی خرج کنید. به عنوان مثال، اگر یک کمپین در فیس بوک اجرا می‌کنید، اما مشتریان شما به احتمال زیاد کاربران لینکدین هستند، بعید است که یک لید را تبدیل به فروش کنید. اگر قیمت‌های پیشنهادی خود را محدود نکنید، می‌توانید هزینه‌ای را که فکر می‌کردید ماه‌ها دوام می‌آورد در عرض چند روز از بین ببرید.

تبلیغات در اینترنت

 

  • رقابت بسیار شدید است

این اتفاق به محصولات و بازار شما بستگی دارد، اما رقابت تبلیغات اینترنتی می‌تواند تبلیغات را به شدت گران کند؛ مثلا برای پیشنهادات کلمه کلیدی. شاید شما فقط می‌توانید 10 سنت برای هر کلمه بپردازید، اما رقیب شما می‌تواند 10 دلار بپردازد، پس در نتیجه شما شانس زیادی ندارید. برای برخی از کسب و کارها منطقی است که یک وب سایت خوب بسازد و سپس به روش‌های تبلیغاتی سنتی که همیشه در گذشته کارآمد بوده اند، تکیه کنند.

 

شما انتخاب‌های بازاریابی زیادی دارید و احتمالاً اینترنت باید یکی از آنها باشد. تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که از تمام مزایای آن بهره‌مند می‌شوید و از اشتباهات جلوگیری می کنید.

 

:منابع

smallbusiness

 

عضویت در خبرنامه

اگر به مطالب جدید در حوزه تبلیغات هوشمند علاقه‌مندید، ایمیل خود را وارد کنید.

Loading

پست‌های مرتبط

محاسبه نرخ ctr

نرخ کلیک (CTR) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

    نرخ کلیک (ctr) نسبت کلیک به نمایش در یک کمپین تبلیغاتی است. CTR با در نظر گرفتن تعداد کلیک‌های یک کمپین تبلیغاتی، تقسیم آن بر نمایش کلی و سپس بیان رقم حاصل بر حسب درصد محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک شرکت یک کمپین تبلیغاتی را اجرا کند که 10000 بازدید و 500 ایجاد کند، CTR آن کمپین…

عملکرد تبلیغات نمایشی

ارزیابی عملکرد تبلیغات نمایشی

هنگامی که کمپین نمایشی خود را بهینه‌سازی کرده و منتشر کردید، اهمیت بسیاری دارد که عملکرد آن را در حالی که در حال اجراست، اندازه‌گیری کنید. معیارهای سنجش تبلیغات نمایشی، تعداد دفعات دیده شدن تبلیغ شما، تاثیر آن در جلب توجه و اینکه آیا تبلیغ شما برای کسب و کار شما سبب ایجاد درآمد شده است یا خیر را…

تبلیغات نمایشی چیست

تبلیغات نمایشی چیست؟

  اولین تبلیغ بنری در وب در سال 1994 ظاهر شد و یک تبلیغ در قاب مستطیلی کوچک برای AT&T در وبسایت wired.com بود. از آن زمان تا سال‌ها بعد، اصول تبلیغات نمایشی تا حد زیادی ثابت باقی ماند. تبلیغات نمایشی یا بنر تبلیغاتی، شامل بنری در یک وبسایت است که از دیگر اجزای وبسایت متمایز است و کاملاً…