افیلیت مارکتینگ فرآیندی است که در آن ناشران با تبلیغ یک محصول یا خدمات ساخته شده توسط خرده‌فروش یا تبلیغ‌کننده دیگر، کمیسیون دریافت می‌کنند. شریک وابسته برای ارائه یک نتیجه خاص به خرده فروش یا تبلیغ کننده، پاداشی دریافت می کند. به طور معمول، نتیجه یک فروش است. اما برخی از برنامه‌ها می‌توانند برای سرنخ‌ها، کاربران آزمایشی رایگان، کلیک‌های روی یک وب‌سایت یا دریافت دانلود برای یک برنامه به شما پاداش دهند. پیوستن به برنامه های وابسته معمولا رایگان است، بنابراین لازم نیست نگران هزینه های بالای راه اندازی باشید. اگر به خوبی انجام شود، این فرصت مبتنی بر عملکرد می‌تواند با کسب درآمد سالم، از یک چالش جانبی به ایده کسب‌وکار آنلاین سودآور تبدیل شود.

 

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می‌کند؟

افیلیت مارکتینگ شامل ارجاع یک محصول یا خدمات با اشتراک گذاری آن در وبلاگ، پلت فرم رسانه های اجتماعی، پادکست یا وب سایت است. هر بار که شخصی اقدام به خرید از طریق پیوند منحصر به فرد مرتبط با توصیه خود می کند، شرکت وابسته کمیسیون دریافت می کند.

به صورت کلی:

 • شما یک تبلیغ یا پیوندی برای فروشگاه Z در وب سایت، وبلاگ یا شبکه اجتماعی خود نشان می دهید.
 • مشتری روی لینک منحصر به فرد شما کلیک می کند.
 • مشتری در فروشگاه Z اقدام به خرید می کند.
 • شبکه وابسته تراکنش را ثبت می کند.
 • خرید توسط فروشگاه Z تایید شده است.
 • به شما کمیسیون پولی پرداخت می شود.

نرخ کمیسیون بسته به شرکت و پیشنهاد متفاوت است. در سطح پایین، حدود 5 درصد از فروش را به دست خواهید آورد، اما با برخی ترتیبات، معمولاً هنگام تبلیغ یک کلاس یا رویداد، می توانید تا 50 درصد نیز درآمد کسب کنید. همچنین برنامه های افیلیت مارکتینگ وجود دارد که به جای درصد، نرخ ثابتی را برای هر فروش ارائه می دهد.

 

انواع افیلیت مارکتینگ

شرکت‌های وابسته همیشه کمی رمز و راز دارند—شما هرگز نمی‌دانید که آیا آن شخص واقعاً از محصول استفاده کرده است یا فقط برای پول آن را تبلیغ می‌کند. هر دو مورد هنوز وجود دارد.

 

تا اینکه در سال 2009، پت فلین، بازاریاب معروف وابسته، انواع مختلف بازاریابان وابسته را به سه گروه تقسیم کرد. درک این نوع از افیلیت مارکتینگ می تواند راه های مختلفی را که مردم در این فضا به صورت آنلاین کسب درآمد می کنند، بدون توجه به معیار اخلاقی شما، به شما نشان دهد.

 

افیلیت مارکتینگ غیر وابسته

اولین نوع افیلیت مارکتینگ به عنوان “غیر وابسته” یا زمانی که هیچ اختیاری در حوزه محصولی که تبلیغ می کنید ندارید، نامیده می شود. هیچ ارتباطی بین شما و مشتری وجود ندارد. اغلب شما کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک را با پیوند وابسته خود اجرا می کنید و امیدوارید که مردم روی آن کلیک کنند، محصول را بخرند و کمیسیون دریافت کنند.

افیلیت مارکتینگ بدون پیوست جذاب است زیرا شما نیازی به انجام هیچ کاری ندارید. کسب و کارهای افیلیت مارکتینگ به شهرت و اعتماد مخاطبان هدف آنلاین متکی هستند. برخی زمان یا تمایلی برای ایجاد این روابط ندارند، بنابراین این نوع بازاریابی بهترین گزینه آنهاست.

الیز داپسون، بنیانگذار Sprocker Lovers، توضیح می دهد: «افیلیت مارکتینگ بدون پیوست یک مدل کسب و کار واقعی نیست، بلکه برای افرادی است که فقط می خواهند درآمد ایجاد کنند. تمرکز ما برای دوستداران Sprocker، ایجاد جامعه و ارائه آموزش رایگان در اطراف یک جایگاه خاص است، که در مورد ما نژاد سگ اسپانیل اسپاکر است، و در مرحله دوم فروش.»

 

افیلیت مارکتینگ وابسته

افیلیت مارکتینگ مربوط به جایی است که شما محصولات و خدماتی را که استفاده نمی کنید، اما به جایگاه شما مرتبط است، تبلیغ می کنید. شرکت‌های وابسته در این مورد مخاطب دارند، چه از طریق وبلاگ نویسی، YouTube، TikTok یا کانال دیگری باشد. آنها نفوذ دارند، که آنها را به منبعی قابل اعتماد برای توصیه محصولات تبدیل می کند، حتی اگر قبلاً از آن استفاده نکرده باشند.

 

مشکل افیلیت مارکتینگ این است که آیا می خواهید چیزی را تبلیغ کنید که قبلاً هرگز امتحان نکرده اید؟ این می تواند بدترین محصول یا خدماتی باشد که تا کنون وجود داشته است و شما حتی نمی دانید. برای از دست دادن اعتماد مخاطبان فقط یک توصیه بد لازم است. اگر اعتماد و شفافیت نداشته باشید، ایجاد یک تجارت افیلیت مارکتینگ پایدار دشوار خواهد بود.

 

افیلیت مارکتینگ اینوالو

افیلیت مارکتینگ تنها به توصیه محصولات و خدماتی اشاره دارد که شما استفاده کرده اید و واقعاً به آنها اعتقاد دارید. الیز می گوید: “بازاریابی مشارکتی درگیر راه رو به جلو است.” “این ریشه در اعتماد و اصالت دارد که برای مخاطبان و تجارت شما بهترین است.”

 

در این نوع بازاریابی، شما از نفوذ خود برای تبلیغ محصولات و خدماتی استفاده می‌کنید که ممکن است دنبال‌کنندگان واقعاً به آن‌ها نیاز داشته باشند، به جای اینکه برای دریافت کلیک بر روی یک آگهی تبلیغاتی هزینه کنید. ایجاد این نوع اعتبار نزد مخاطب زمان بیشتری می برد، اما برای ایجاد یک کسب و کار پایدار ضروری است.

الیز توضیح می دهد که تبلیغات نیز بسیار آسان تر می شود. لازم نیست پشت تبلیغات گران قیمت PPC پنهان شوید و به کلیک و فروش امیدوار باشید. یک استوری یا پست وبلاگ ارگانیک در اینستاگرام در مورد تجربه شما با یک محصول بسیار کمک خواهد کرد.” الیز این روش را ترجیح می دهد زیرا صادقانه است و “تنها راه واقعی برای تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد در هر موضوعی” است.

افیلیت مارکتینگ تنها راه واقعی برای تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد در هر موضوعی است.

الیز داپسون، بنیانگذار Sprocker Lovers

 

مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ

مزایای افیلیت مارکتینگ

شکی نیست که افیلیت مارکتینگ با توجه به محبوبیت آن، ارزش آن را دارد. استاتیستا تخمین می زند که صنعت افیلیت مارکتینگ تا سال 2022 به ارزش 8.2 میلیارد دلار خواهد رسید که از 5.4 میلیارد دلار در سال 2017 افزایش یافته است. همچنین این یک سرمایه گذاری تجاری کم هزینه یا بدون هزینه است که می توانید از آن سود بسیار زیادی ببرید.

در حالی که رشد صنعت نشانه خوبی از موفقیت است، کارآفرینان نیز به چند دلیل دیگر از این مسیر بازاریابی ارجاعی استفاده می کنند.

 

 • آسان برای اجرا

طرف شما از معادله به سادگی شامل مدیریت جنبه بازاریابی دیجیتال ساخت و فروش یک محصول است. لازم نیست نگران کارهای سخت تر، مانند توسعه، حمایت، یا انجام پیشنهاد باشید.

 

 • ریسک کم

از آنجایی که هیچ هزینه ای برای پیوستن به برنامه های وابسته وجود ندارد، می توانید بدون هیچ گونه سرمایه گذاری اولیه، با یک محصول یا خدمات وابسته، شروع به کسب درآمد کنید. افیلیت مارکتینگ همچنین می‌تواند درآمد نسبتاً غیرفعالی را از طریق کمیسیون ایجاد کند – سناریوی ایده‌آل پول‌سازی. اگرچه در ابتدا باید برای ایجاد منابع ترافیکی وقت بگذارید، پیوندهای وابسته شما می‌توانند همچنان یک چک حقوق ثابت داشته باشند.

 

 • آسان برای قیاس

افیلیت مارکتینگ موفق این پتانسیل را ارائه می دهد که به میزان قابل توجهی درآمد خود را بدون استخدام کمک اضافی افزایش دهید. شما می توانید محصولات جدید را به مخاطبان فعلی خود معرفی کنید و کمپین هایی برای محصولات اضافی ایجاد کنید، در حالی که کار موجود شما همچنان در پس زمینه به درآمدزایی ادامه می دهد.

قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید، بدانید که افیلیت مارکتینگ عالی بر پایه اعتماد بنا شده است. در حالی که به نظر می رسد تعداد بی پایانی از محصولات یا خدمات برای تبلیغ وجود دارد، بهتر است فقط مواردی را که شخصاً استفاده می کنید یا توصیه می کنید برجسته کنید. حتی زمانی که یک محصول به شما علاقه مند است یا در یک سرگرمی موجود قرار می گیرد، تبدیل شدن به یک بازاریاب عالی برای آن محصول کار زیادی می طلبد.

 

معایب افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ نیز در مقایسه با سایر پلتفرم ها دارای معایبی است. قبل از اینکه وارد شوید، اجازه دهید به چند چالشی که در سفر به سمت موفقیت با آن مواجه خواهید شد نگاهی بیاندازیم.

 

 • نیازمند صبر

افیلیت مارکتینگ یک طرح پولدار شدن سریع نیست. رشد مخاطب و کسب نفوذ نیاز به زمان و صبر دارد.

می‌خواهید کانال‌های مختلفی را آزمایش کنید تا ببینید کدامیک به بهترین وجه با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کنند. درباره مرتبط ترین و معتبرترین محصولات برای تبلیغ تحقیق کنید. و وقت خود را صرف وبلاگ نویسی، انتشار محتوای رایگان در رسانه های اجتماعی، میزبانی رویدادهای مجازی و انجام سایر فعالیت های تولید کننده سرنخ کنید.

 

 • مبتنی بر کمیسیون

هیچ رئیسی به عنوان یک بازاریاب وابسته به شما چک حقوق هفتگی نمی دهد. برنامه‌های وابسته بر اساس کمیسیون کار می‌کنند، چه از طریق سرنخ، کلیک یا فروش به شما پرداخت شود.

شرکت‌ها از یک کوکی مرورگر موقت برای ردیابی اقدامات افراد از محتوای شما استفاده می‌کنند. هنگامی که اقدام مورد نظر توسط شخصی انجام می شود، شما مبلغ پرداختی را دریافت می کنید.

 

 • بدون کنترل بر برنامه

شرکت های وابسته باید از قوانینی که یک شرکت برای برنامه خود تعیین کرده است پیروی کنند. شما باید از دستورالعمل های آنها برای آنچه می گویید و نحوه ارائه محصول یا خدمات آنها پیروی کنید. رقبا باید از همان توصیه ها پیروی کنند، بنابراین شما باید خلاق باشید تا خود را از بقیه متمایز کنید.

 

عضویت در خبرنامه

اگر به مطالب جدید در حوزه تبلیغات هوشمند علاقه‌مندید، ایمیل خود را وارد کنید.

Loading

پست‌های مرتبط

محاسبه نرخ ctr

نرخ کلیک (CTR) چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

    نرخ کلیک (ctr) نسبت کلیک به نمایش در یک کمپین تبلیغاتی است. CTR با در نظر گرفتن تعداد کلیک‌های یک کمپین تبلیغاتی، تقسیم آن بر نمایش کلی و سپس بیان رقم حاصل بر حسب درصد محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک شرکت یک کمپین تبلیغاتی را اجرا کند که 10000 بازدید و 500 ایجاد کند، CTR آن کمپین…

عملکرد تبلیغات نمایشی

ارزیابی عملکرد تبلیغات نمایشی

هنگامی که کمپین نمایشی خود را بهینه‌سازی کرده و منتشر کردید، اهمیت بسیاری دارد که عملکرد آن را در حالی که در حال اجراست، اندازه‌گیری کنید. معیارهای سنجش تبلیغات نمایشی، تعداد دفعات دیده شدن تبلیغ شما، تاثیر آن در جلب توجه و اینکه آیا تبلیغ شما برای کسب و کار شما سبب ایجاد درآمد شده است یا خیر را…

تبلیغات نمایشی چیست

تبلیغات نمایشی چیست؟

  اولین تبلیغ بنری در وب در سال 1994 ظاهر شد و یک تبلیغ در قاب مستطیلی کوچک برای AT&T در وبسایت wired.com بود. از آن زمان تا سال‌ها بعد، اصول تبلیغات نمایشی تا حد زیادی ثابت باقی ماند. تبلیغات نمایشی یا بنر تبلیغاتی، شامل بنری در یک وبسایت است که از دیگر اجزای وبسایت متمایز است و کاملاً…