ارسال تبلیغات پوش نوتیفیکیشن امروزه جزء یکی از جذاب‌ترین و پربازده‌ترین انواع تبلیغات به شمار می‌آید. از این رو، بهتر است ابتدا بدانید که پوش نوتیفیکیشن به چه معناست، انواع آن کدامند و برای چه منظوری می‌توان از این مدل تبلیغاتی استفاده کرد. تبلیغات پوش می‌تواند به کسب و کارها برای فروش بیشتر محصولات و خدماتشان کمک بسیاری کند. در ادامه این نوع تبلیغات را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

 

معنی پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن‌ها پیام‌هایی هستند که می‌توانند مستقیماً به دستگاه تلفن همراه کاربر ارسال شوند. یک اپلیکیشن زمانی می‌تواند برای کاربر پوش ارسال کند که او آن برنامه را روی موبایل خود نصب کرده باشد. اغلب در ابتدای نصب یک اپلیکیشن از کاربر سوال می‌شود که آیا مایل به دریافت پوش نوتیفیکیشن می‌باشد یا خیر و در صورت رضایت فرد برای او این پوش‌ها ارسال می‌شوند. 

بنابراین اگر فردی اپلیکیشنی را نصب کرده و پوش نوتیفیکیشن را فعال کرده باشد، آن برنامه می‌تواند در هر زمانی برای آن کاربر پوش ارسال کند، حتی زمانی که از آن اپلیکیشن استفاده نمی‌شود و به اصطلاح کاربر آن را باز نکرده باشد.

این اعلان‌ها اغلب برای جلب توجه کاربر، یادآوری یک موضوع، به روزرسانی‌ها، تبلیغات و دیگر موارد ارسال می‌شوند. پوش‌ها می‌توانند شامل یک متن، تصویر، لوگو، دکمه اقدام و دیگر المان‌ها باشند. پوش نوتیفیکیشن‌ها در سیستم‌های مختلف مانند android و ios به صورت متفاوت ظاهر می‌شوند و باید به نوع دستگاه هم توجه کرد.

امروزه پوش نوتیفیکیشن‌ها نسبت به زمان قدیم هوشمندانه‌تر عمل می‌کنند. می‌توان با کمک پلتفرم‌های تبلیغاتی پوش نوتیفیکیشن‌هایی ارسال کرد که شخصی‌سازی شده‌اند و به صورت هوشمند برای مخاطب هدف ارسال می‌شوند. پلتفرم تبلیغاتی ادورج یکی از بسترهای تبلیغاتی است که این امکان را به خوبی برای فروشندگان دیجی‌کالا فراهم آورده است.

 

چرا ساخت پوش نوتیفیکیشن اهمیت دارد؟

پوش نوتیفیکیشن‌ها می‌توانند یک راه ارتباطی قدرتمند برای دسترسی به کاربران در هر زمانی باشند. حتی زمانی که کاربر از برنامه استفاده نمی‌کند یا زمان بسیاری از آخرین استفاده او گذشته است. با ارسال پوش می‌توان توجه کاربر را دوباره جلب کرد؛ چرا که هزینه بازگشت کاربر قبلی بسیار کمتر از جذب کاربر جدید است.

این امکان پوش نوتیفیکیشن که ارسال پوش حتی  در زمانی که تلفن همراه قفل است و در حال استفاده نیست یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پوش است. اپلیکیشن‌ها با استفاده از این ویژگی می‌توانند از طریق پوش به راحتی اخبار فوری، پیشنهادات محدود و … را اعلام کنند. این کانال تبلیغاتی امروزه جزو محبوب‌ترین کانال‌هاست که نرخ تبدیل بالایی هم نسبت به دیگر کانال‌های ارتباطی دارد.

 

تبلیغات پوش

انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن‌های اغلب بر اساس کاربرد مورد نظر و محتوای پیام به دو دسته اصلی طبقه‌بندی می‌شوند: نوتیفیکیشن‌های تعاملی و بازاریابی.

 • پوش نوتیفیکیشن‌های تعاملی

این اعلان‌ها پیام‌هایی هستند که براساس تعامل کاربر با برنامه شما ارسال می‌شوند. آن‌ها اغلب حاوی اطلاعات ضروری و فوری هستند و عموماً مورد نیاز و مورد انتظار کاربران شما هستند. آن‌ها می‌توانند به‌روزرسانی‌های وضعیت‌هایی مانند تأیید سفارش، تایید پرداخت و به‌روزرسانی‌های تحویل را منتقل کنند.

پوش نوتیفیکیشن‌های تعاملی اغلب بخشی از فرآیندی هستند که با کاربر نهایی شروع کرده‌اید؛ مانند خریدی که اخیراً انجام داده است. این پیام‌ها اصطکاک را کاهش می‌دهند و با در دسترس قرار دادن اطلاعات مهم برای کاربران در صورت نیاز، تجربه کاربر را نسبت به استفاده از برنامه بهبود می‌دهد.

اعلان‌های پوش می‌توانند شامل بازیابی رمز عبور، تأیید، به‌روزرسانی تحویل سفارش، تأیید هویت دو مرحله‌ای، اعلان‌های سبد خرید، تأیید ثبت رویداد، بررسی‌های امنیتی و پیام‌های خوش‌آمدگویی باشد.

 • پوش نوتیفیکیشن‌های بازاریابی

اعلان‌های بازاریابی برای بهبود تجربه کاربر ضروری نیستند. آنها برای جذب و خوشحال کردن کاربران با هدف نهایی بهبود و حفظ برنامه و ایجاد درآمد ارسال می شوند.

پیام‌های بازاریابی می‌توانند شامل پیشنهادات ویژه یا اشتراک‌گذاری محتوایی باشند که کاربران را به برنامه شما بازگرداند و آن‌ها را بیشتر درگیر خدمات شما کند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از فروش فلش، تبلیغات بازی‌های موبایلی و به‌روزرسانی‌های اخبار فوری.

 

5 هدفی که تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در تحقق آن به شما کمک می‌کند:

 • افزایش احتمال مشاهده پیام

با استفاده از پوش نوتیفیکیشن می‌توانید اطمینان داشته باشید که پیام شما بلافاصله دیده می‌شود، حتی اگر برنامه شما غیرفعال باشد. پیام خود را در زمان‌های مناسب ارسال کنید تا تجربه خوبی را نیز به کاربر منتقل کنید.

 1. حفظ کاربر

از اعلان‌های پوش می‌توان برای یادآوری و بازگشت کاربر استفاده کرد. با درگیر کردن مجدد کاربر می‌توان او را در گروه کاربران همیشگی نگه داشت.

 • افزایش تعامل کاربر

با ارسال پوش کاربران خود را با به‌روزرسانی‌ها و محتوای جدید درگیر می‌کنید و تعامل خود را با کاربر افزایش می‌دهید.

 • افزایش نرخ تبدیل

با برگزاری کمپین‌های پوش نوتیفیکیشن و با انگیزه جوایز درون برنامه‌ای، تخفیف‌ها یا دیگر موارد، فروش محصولات خود را افزایش می‌دهید.

تاثیر پوش نوتیفیکیشن

 • ایجاد تجربه کاربری مثبت

با ارسال اعلان‌های به‌موقع، کاربران را همیشه از تمامی اطلاعیه‌ها و آخرین اخبارها آگاه می‌سازید تا در طول سفر مشتری، تجربه کاربری مثبتی را ایجاد کنید.

 

چند نکته مهم در ارتباط با محتوای تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

 1. محتوای پوش طوری نوشته شود که کوتاه، قابل درک و جذاب باشد.
 2. پوش را به نحوی (زبانی، زمانی، محتوایی) برای کاربر خود شخصی‌سازی کنید.
 3. در محتوای خود از CTA یا همان ترغیب برای انجام کاری استفاده کنید.
 4. حتما پیش از ارسال پوش به این نکته توجه کنید که آیا واقعا الزامی دارد و کاربر به این اطلاعات نیازمند است یا خیر.

 

برگزاری کمپین پوش با کمک پلتفرم ادورج

با کمک پلتفرم تبلیغاتی ادورج می‌توانید کمپین پوش نوتیفیکیشن خود را برگزار کنید. این پلتفرم برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید مخاطب هدف خود را از میان دسته‌بندی‌ها انتخاب کنید. به این صورت می‌توانید تبلیغات پوش نوتیفیکیشن را تنها برای افراد انتخابی خود و به صورت هدفمند و شخصی‌سازی شده ارسال کنید. با استفاده از امکاناتی که این پلتفرم برای برگزاری کمپین پوش در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید کمپینی با بازدهی بالا برگزار کنید. 

 

سخن آخر

همانطور که در این مقاله اشاره شد، امروزه از تبلیغات پوش نوتیفیکیشن در بازاریابی به صورت گسترده استفاده می‌شود. اگر انواع پوش نوتیفیکیشن‌ها را بشناسید و بدانید در هر شرایطی برای مخاطب خود چه نوع پیامی را به صورت پوش ارسال کنید کمپین تبلیغاتی شما موفقیت‌آمیز خواهد بود.

 

:منابع

adjust

onesignal

 

 

عضویت در خبرنامه

اگر به مطالب جدید در حوزه تبلیغات هوشمند علاقه‌مندید، ایمیل خود را وارد کنید.

Loading

پست‌های مرتبط

تبلیغات نمایشی چیست

تبلیغات نمایشی چیست؟

  اولین تبلیغ بنری در وب در سال 1994 ظاهر شد و یک تبلیغ در قاب مستطیلی کوچک برای AT&T در وبسایت wired.com بود. از آن زمان تا سال‌ها بعد، اصول تبلیغات نمایشی تا حد زیادی ثابت باقی ماند. تبلیغات نمایشی یا بنر تبلیغاتی، شامل بنری در یک وبسایت است که از دیگر اجزای وبسایت متمایز است و کاملاً…

تبلیغات ریتارگتینگ

تبلیغات ریتارگتینگ چیست و چگونه به فروش بهتر کمک می‌کند؟

  وقتی کاربران از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، معمولاً تنها درصد بسیار کمی اقدام مورد نظر شما را انجام می‌دهند. این اتفاق ممکن است به دلایل بسیاری رخ دهد. به عنوان مثال شاید کاربر قصد تحقیق بیشتری راجع به محصول دارد. یا کاربر نتوانسته دقیقا آن‌چه می‌خواهد را در سایت شما پیدا کند. در ادامه…

تبلیغات هدفمند با ادورج

تبلیغات هدفمند با استفاده از ادورج چگونه است؟

  پلتفرم تبلیغاتی ادورج به فروشندگان دیجی‌کالا امکان تبلیغات هدفمند را در دیجی‌کالا می‌دهد. سرویس تبلیغات هدفمند ادورج به دو روش به هدفمند کردن تبلیغات شما کمک می‌کند: 1. انتخاب هوشمند و 2. انتخاب پیشرفته. با انتخاب یکی از این دو روش می‌توانید تبلیغاتی هوشمند اجرا کرده و به مخاطبان هدف خود دسترسی…